Batukai

Paprasta ir miela megzti mažytes kojinytes, batukus, kepuraites naujagimiams ir kūdikėliams. Šių gėrybių mažuliukai gauna dovanų iš močiučių, tetų ir, žinoma, mamos. 
Kadangi mano mezgimo įgūdžiai gana menki, batukus pasirinkau super paprastai numezgamus, bet, mano galva, jų mielumas nuo to nei kiek nemažesnis. Mezgiau pagal čia parodytą schemutę, tik mano išėjo gana laisvi, todėl iš vidaus reikėtų įsiūti gumutę, kad geriau laikytųsi ant kojytės, arba galima sugalvoti raištelius ar kokį kitą būdą batukams sutvirtinti. 

 

O šiuos puikius batukus mūsų mažius gavo dovanų iš savo tetos Gretos - vyro pusseserės, kuri pati neseniai susilaukė gražuolės dukrelės, dėl ko mes labai džiaugėmes ir sveikiname jos laimingą šeimą! Daugiau gražių ir mielų dalykų iš gerų Gretos rankų galima rasti čia.


* * *

Mūsų vestuvės


Šią vasarą, po aštuonerių metų draugystės, prisiekėme meilę prieš Dievą ir visus savo gimines bei draugus. Nuostabiausia buvo tai, kad priesaikos žodžius girdėjo ir šventėje dalyvavo ir mūsų mylimiausias sūnelis, tuo metu dar gyvenęs pilvelyje. 
Šventę rengėme patys, todėl viskas išėjo taip, kaip svajojome bei planavome. Svečiai džiaugėsi puikiu oru, nuostabia aplinka, gera muzika bei skaniu maistu. Nuoširdaus ir paprasto bendravimo netrukdė vestuvių vedėjai, piršliai ar muzikantai. Be liaudiškų vestuvinių tradicijų, pompastikos ir dirbtinių pozų.
Linksmybės truko iki ryto ir neplanuotai tęsėsi dar kitą dieną. Visi buvo laimingi, linksmi ir patenkinti, o labiausiai mes!



















Už nuotraukas labai dėkoju savo pusbroliui Vyteniui, kuris yra profesionalus fotografas, puikiai pajutęs ir įamžinęs šventės nuotaiką bei atmosferą!

* * *

Medžiaginės sauskelnės


Apie tai, kodėl savo vaikui auginti pasirinkau medžiaginius vystyklus pasakojau temoje Vystyklystė, tad nebesikartosiu. Čia vaizdžiai papasakosiu, kaip pati siūnu medžiagines sauskelnes, perdirbdama nebenešiojamus drabužius. Pagrindus mokiausi iš čia, nors internetas pilnas tokių sauskelnių siuvimo pamokymų, juk kiekviena siuvėja daro vis savaip ir pagal save. Taip pat galima apsilankyti ir siūti pasimokyti Prieraišiosios tėvystės centre organizuojamose vystyklų dirbtuvėlėse.
O čia - daugkartinės, medžiaginės sauskelnės (arba kaip mes vadinam - kelnikės) pagal mane:

Mano naudotos medžiagos:
  1. Nenešiojamas drabužis (100% medvilnė) sauskelnių išoriniam sluoksniui.
  2. Flanelinis audinys sauskelnių vidiniam sluoksniui (galima naudoti frotinius, bambukinius, kanapinius, lininius ar medvilninius audinius, pagal pageidaujamą sugeriamumą, švelnumą ar kitus poreikius. Plačiau apie audinius sauskelnėms čia).
  3. Sena paklodė sauskelnių viduriniams sluoksniams (kelių sluoksnių sauskelnę siūti sprendžiama pagal medžiagų storį. Kuo daugiau susiūtų sluoksnių, tuo ilgiau sauskelnė džius, kas nėra praktiška).
  4. Sauskelnių iškarpa (pavyzdžiui 1, 2, 3, taip pat galima pasidaryti apsibrėžus vienkartinę sauskelnę).
  5. Gumos juostelė.
  6. Velcro (limpanti) juostelė.
  7. Siūlai, žirklės, tušinukas, adatėlės.
Darbo eiga:
  1. Perdirbimo objektas - nebenešiojama medvilninė palaidinė, kurią sukirpus pagal siūles, gavosi du gabalai kelnikėms (taigi dvejos sauskelnės iš vieno drabužio) ir rankovės, kurioms panaudoti jau taip pat kirba idėja.

2.  Pamatavusi medžiagas pagal iškarpą, atkirpau reikiamo dydžio gabalus: 1 flanelės ir 2 paklodės.


3. Medžiagas sudedu tokia tvarka: pirmas paklodės gabalas - flanelė gerąja puse į viršų - palaidinės gabalas - antras paklodės gabalas. Kadangi susiuvus kelnikę reiks išversti, išoriniai sluoksniai sudėjus medžiagas atsiduria viduryje, taip pat reikia apgalvoti, kad išvertus medžiagos būtų gerosiomis pusėmis.
 

4. Sudėjus medžiagas apibrėžiau iškarpą tušinuku ir susegiau žiogeliais, kad medžiagos kuo mažiau judėtu. Taip pat patogu medžiagų perteklių apkirpti, kad nesimaišytų siūnant.


5. Siūti medžiagas reikia nuo apačios, kad liktų tarpas sauskelnės išvertimui į gerąją pusę.


6. Apkerpu palei siūlę, ten, kur paliktas tarpas, patogu palikti platesnį kraštą užlenkimui.


7. Pasižymiu gumos pradžią ir pabaigą, kuri sutrauks medžiagą nugaroje ir tarp kojyčių.
.

8. Gumos nereikia iš anksto matuoti ir kirpti, bet reikia prisiūti galiuką pradžioje ir tempiant siūti kuo arčiau sauskelnės siūlei. Pabaigus juostelę nukirpti. Pastebėjau, kad kuo platesnė gumelė, tuo ji labiau sutraukia medžiagas, o tai sumažina pačią sauskelnę, be to gali labiau rėžtis į odą.


9. Pagrindinis darbas baigtas. Kelnikę išvertus į gerąją pusę, atrodo taip:


10. Telieka užlenkti tarpo kraštus į vidų ir susiūti.


11. Medžiagų ir kelnikės formos sutvirtinimui padarau po paprastą siūlę prie gumelių, ištempdama medžiagą nuo gumos pradžios iki pabaigos.


12. Paskutinis žingsnis - prisiūti limpančią juostelę. Ant gerosios pusės švelniąją dalį, vidinėje pusėje vieną mažą gabaliuką "kabliukų" ir vieną švelniosios dalies. Tai ypač praktiška skalbiant, nes galima užlenkti ir priklijuoti kabliukus, kad nekibtų prie kitų skalbinių.


Darbas baigtas! Štai jauki, švelni ir rankų darbo kelnikė mano mažiui:


* * *

Velykinis medis

Nesu šventinių dekoracijų mėgėja ir namus didžiosioms šventėms puošiame labai kukliai. Neperkame kiekvienais metais naujų Kalėdinių papuošimų, nekabiname blizgančių girliandų, net nepuošiame eglutės. Užtenka ir kelių žalių šakų.
Ką jau kalbėti apie namų puošimą Velykoms... Pastelinių spalvų plastmasiniai kiaušiniai ir zuikučiai, kuriais siūlo pasipuošti prekybos centrai, tuo labiau nežavi. Todėl pagrindine mūsų namų Velykine puošmena dažnai lieka į pintą krepšelį sudėti pačių dažyti ir draugų bei giminių dovanoti kiaušiniai.
Vis dėlto, per vienas Velykas mane apėmė įkvėpimas. Galbūt pavasarėjantis oras, šviesėjantis laikas, o gal spalvų ir gamtos budimas. Ir štai, iš šio pavasarinio įkvėpimo išaugo mūsų Velykas papuošęs medis.


Šakų prisilaužiau nuo sudžiūvusių medžių, dėl to labai apsidžiaugėm, kad pastovėjusios vandeny jos visgi atsigavo ir išleido lapelius. Kiaušinius švariai nuploviau ir išpūčiau vidų, išdžiovinau ir įvėriau storą baltą siūlą. Kiaušinius panaudojau šventinių pyragų tešlai. 
Girliandai panaudojau tą patį siūlą ir sidabrinio, dovanų vyniojimui skirto, popieriaus. Iškirpau įvairaus dydžio skrituliukus ir juos suklijavau ant siūlo. Tuomet beliko viską sukabinti ant šakų!


* * *